3 Adımda En İyi Kirpik Lifting Deneyimi

4.6
3 Adımda En İyi Kirpik Lifting Deneyimi

Etkili bir kirpik lifting için püf noktaları anlattığımız yazımıza hoş geldiniz. İçeriğimizde kirpik lifting işleminde dikkat edilmesi gereken konular sizlerle.

Kirpik lifting, kadınlar tarafından en beğenilen güzellik uygulamalarının başında gelmektedir. Bu sebeple rutin güzellik işlemlerinde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Güzellik dendiğinde zihnimiz hemen bakım kelimesi ile cümleyi tamamlar. Güzellik ve bakım dendiğinde ise, yüz bakımı, vücut bakımı, el ayak bakımı ve nihayetinde kirpik bakımı işlemleri tercih edilme sıklığı göz önüne alındığında başı çekmektedir. Bu yazımızda kirpik bakımı işlemlerinden kirpik lifting uygulamaları hakkında pratik çözümleri ve dikkat edilmesi gereken konuları ele aldık.

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting, aslında en basit tabir ile bir kirpik kıvırma işlemidir. Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen bu yöntemde kirpikler yukarı doğru kıvrımlı bir şekle kavuşur ve belirli bir süre bu kıvrımlar kalır. Kirpik liftingi işlemi, kirpik permasından farklıdır. Perma işleminde genellikle kimyasal içerikli ürünler kullanıldığı için doğru uygulama yapılmadığında kirpiklerin zarar görme ihtimali vardır. Bununla birlikte perma işleminde amaç sadece kirpiklere kıvrımlı bir görünüm kazandırmak iken, lifting ile hem kirpikler kıvrılır hem de keratin desteği ile bakımı yapılmış olur.

KİRPİK LİFTİNG NASIL YAPILIR?

Este Lorien

Kirpik lifting işleminde yaklaşık yarım saat süren bir takım uygulamalar bulunmaktadır. Önce kirpikleriniz ve kirpik dipleriniz temizlenerek işleme başlanır. Akabinde kirpikleriniz pedler yardımı ile yukarı yönlü olarak yapıştırılır ve keratin bakımı yapılarak işlem sona erer. Bu işlem kirpiklere herhangi bir zarar vermez.

NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Kirpik lifting işleminin etkili ve uzun süre kalıcı olabilmesi, aynı zamanda herhangi bir sağlık riskine maruz kalınmaması için bir takım konulara dikkat edilmelidir. Şu an kirpik lifting yaptırmayı düşünen ancak geçmişte bu işlemi yaptırmamış kişiler aşağıda belirtilen 3 konuya özen göstermelilerdir.

1. UZMANDAN DESTEK ALMAK

Kirpik liftingi, evde kendi kendinize yapabileceğiniz bir işlem olduğu gibi profesyonel bir güzellik uzmanından deste alarak da yapabileceğiniz bir uygulamadır. Eğer evde kendi kendinize uygulamayı düşünüyorsanız ilk bir kaç denemeniz hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Hangi ürünün seçileceği, işlemin teknik detayları, işlem sonrası bakım prosedürü gibi konulara hakim olunmadığında hem işlem etkisiz olacak hem de kirpikleriniz bu işlemden zarar görebilecektir. Dolayısıyla deneyimli bir güzellik uzmanına bu işlemi yaptırmak her zaman daha verimli ve daha az risklidir.

2. DOĞRU ÜRÜN SEÇİMİ

Kirpik liftingin ikinci püf noktası kirpiklerinize uygun doğru, kaliteli ve doğal içeriklere sahip ürünün seçimidir. Eğer işlemi evde kendi kendinize uygulayacaksanız bu aşama bir kat daha önem kazanmaktadır. Dolayısıyla ister evde kendi başınıza ister profesyonel destek alarak bu işlemi yapın, mutlaka ürün içerikleri hakkında bir araştırma gerçekleştirin.

3. HİJYEN

Evet. Kirpik lifting işleminin üçüncü ve belki de en önemli püf noktası hijyenik uygulamadır. İşlem esnasında kullanılan tüm ürünler mutlaka tek kullanımlık olmalıdır. (Evde yalnızca siz kullanıyor olsanız bile) Fırça, pamuklu çubuk, streç gibi materyallerin kullan ve at özellikli olmasına mutlaka özen gösterin.

Bu yazımızda etkili bir kirpik lifting için üç önemli ipucunu sizlerle paylaştık. Ayrıntılı bilgi için Eskişehir kirpik lifting https://www.estelorien.com.tr/kirpik-lifting-eskisehir/ sayfasını inceleyebilirsiniz.